על האהבה

אהבה היא לחגוג. לחגוג את החיים, את העולם, הנאהב. לחגוג את היותו של הנאהב בעולם, לא מפני מעשיו או תכונותיו, אלא מפני שהוא פה, עכשיו. לאהוב פירוש לשמוח שמחה גדולה בלראות את הנאהב בבוקר, להרגיש את החיוך שלו עד לעומק הנשמה, להתחמם בפנים כשהוא צוחק. לשיר את הנאהב במקומות הכי מוסתרים.

.

תמונה0044

אהבה היא לכאוב. לכאוב כאב שאין דומה לו, שברון הלב שנאנח בתוך הבטן כשילד משתעל ללא הרף אל תוך הלילה. אהבה היא הכוויה שאבא מקבל בחדר הניתוחים עם ילד בן שבע ושריפת הדאגה שאוכלת אותו בחדר ההמתנה. אהבה היא נשימת הרווחה כשילד חולה מתחיל להבריא, והצלקת שנשאר לעולם מימי מחלתו. אהבה היא הכאב של הורה עם ילד חירש, הריקנות שבאי יכולתו להעביר לנאהב בדיוק עד כמה בוערת אהבתו כלפיו. אהבה היא התסכול של בן אדם שלקה בתחושה מרה שאולי הוא לא יצליח להראות לנאהבו עד כמה נפשו קשורה בנפשו.

אהבה היא לרצות, לחלום. חלומות של יום הלידה, חלומות עולמים ליצור הקטן. אהבה היא התמונה המנטלית של תונוק נולד כאדם בוגר, חותך שמיים עם ביטחון עצמי ויכולת עצומה, גאווה מתאימה של אדם בריא וענווה עמוקה כלפי העולם ובוראו. אהבה היא לרצות -רצון להעביר ערכים ודרך נכונה בעולם, והתפילה ליכולת לזוז הצידה כדי לתת לגוזל לעוף לדרך שלו. אהבה היא הרצון לחזור לימים, להחליף חיתול רק פעם אחת נוסף, להתחבק במיטה רק עוד לילה אחת לסיפור לפני שינה, להירדם ביחד ולהתעורר בבוקר באותו חיבוק. רק עוד פעם אחת, ולנצח.

אהבה היא פחד. פחד של יום הלידה, של גודל האחריות החדשה, של ״האם אני מסוגל״? אהבה היא פחד של מלחמה – הרצון לדהור קדימה ולתקן את חטאי העבר כאשר שדים של אותו העבר לא מסכימים להניח אותו.

אהבה היא הפניקה של הדמיון, דמיון של עמודי הכותרות ושל סיפורים שקרו באמת ושל חלומות רעים בלילה על מקומות אמיתיים ומסוכנים. אהבה היא הפניקה שחובקת את האדם כשאהובו תקוע ואין ביכולתו לעזור, הרגשה של תסכול שנאהבו קופא בחוץ בלילה גשום, ישן בספסל קשה באיזה פארק, לבד, רעב וללא מעיל.

בסוף, אהבה היא חוויה של חיים, נשמות קשורות ורגשות מעורבות. לחכות בציפייה למראה של הנאהב, הרגשת השלווה והשלמות כאשר הנאהב נמצא בקירבתו, והגעגוע שלא נגמר בהיעדרו. אהבה היא להתגאות, להתרגש בהשמע של קולו, הרגש של ידו, של חיבוקו. חוויה והבנה והרגשה ופחד ותקווה והתרגשות שהם ביחד הם סם החיים, קסם שהופך את החיים למשמעותיים ושווים, עמוקים ושלמים.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

<span>%d</span> bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close